1. DRAHÉ KAMENY A POLODRAHOKAMY

Už od pradávna se využívaly drahé kameny pro léčbu fyzických a psychických chorob. Drahé kameny, minerály a kristaly vám mohou pomoci v mnoha oblastech vašeho života a přinést do něj radost a harmonii. (Podrobný výpis kamenů a účinků najdete na konci stránky.) Naše produkty čerpají z přírodního bohatství a jsou s láskou ručně vyrobeny.

Impronte , chce s vámi  sdílet radost  z luxusních produktů vyrobených na míru dle vašeho přání.

Zde se  dočtete podrobnější informace o materiálech které nejčastěji používáme. Lépe Vám  pomohou  s vaším výběrem.

 

2. CHERUBÍN

PROČ PRÁVĚ CHERUBÍN ?

Cherubíni jsou strážci světla a hvězd. Zastíní prý všechny ostatní anděli. Ve středověké teologii patří cherubové mezi nejvyšší řády hierarchie andělů. Jejich jméno znamená " Ti, kteří se přimlouvají" , oplývají nekonečnou láskou. Cherubíni dohlížejí na vše co je důležité, shromaždují a rozdělují energii. Také slouží jako osobní strážci. Budete li potřebovat ochranu, zaměřte se právě na ně.

   Impronte Vám přináší celou barevnou škálu těchto ochránců, aby jste si mohly vybrat, který náš cherubín bude chránit  Vaše dítě či přímo Vás. Cherubín nad postýlku je doplněn o minerál k tomu určený a  lapač zlých snů, který této ochraně ještě více pomáhá a klidný spánek podporuje.

Všechny chrubíni  jsou vyrobeni z kvalitní surové kůže a dozdobeni minerálem. Mohou být s vámi prakticky kdekoliv- na vašem oděvu ( naše brože, některé náhrdelníky ) , nad postýlkou, na kočárku či v pokojíčku   ( kolekce pro naše nejmenší). Nebo jen v místnosti, ke trávíte nejvíce času.

Výběr ze třech velikostí-10, 6, 4 cm

Přejeme si, aby Cherubín byl vaším příjemným společníkem a chránil vaše stopy.

3. POSVÁTNÁ BAZALKA

Dřevěné korálky z Indické bazalky Tulsi  jsou nejposvátnější za všech dřev v hinduistické tradici. Jsou uctívány ve všech indických chrámech jako živá bohyně a mají léčebné účinky. Vyrábí se ze stonku rostliny zvané svatá bazalka. Tulsi pomáhá zlepšit vnitřní klid, harmonii a  lásku v srdci. Proto je naším oblíbeným přírodním doplňkem na našich špercích se stopami Impronte.

Mala- je tradiční budhistická nebo hinduistická meditační pomůcka, která je velmi podobná křesťanskému růženci. Používá se při odříkávání manter. Při meditaci pomáhá lépe se koncentrovat. Délka 108 korálků. Je vhodné malu chránit proti rušivým vlivům ( např. v ochranném sáčku) na ochranu Vaší energie.

4. PŘÍRODNÍ KŮŽE

Velmi kvalitní surovou useň, různé síly a odstínů. Zpracováváme ve dvouch  provedeních:

a)  zachování přírodní barvy, provádíme ražení, gravírování,  vyseknutí  tvaru sekacím nožem

b)  upravujeme- kvalitními barvami na kůži do různých odstínů, provádíme vyražení a vyseknutí tvaru sekacím nožem

5. PROBARVENÁ KŮŽE

Kvalitní probarvená kůže- v mnoha odstínech. Provádíme vyražení pomocí tepelného nahřátí. Vyseknutí tvaru sekacím nožem.

6. KOJENECKÉ SETY

- BODY- ze 100% bavlny nebo Bio bavlny v barvě bílé nebo jiné dle nabídky nebo vašeho přání

vel. 68,74,  jiné velikosti na požádání

upraveno sítotiskem, možnosti  tisku dle Vašeho přání.

- ČEPIČKA

ze 100% bavlny nebo Bio bavlny v barvě bílé nebo jiné dle nabídky nebo vašeho přání

upraveno sítotiskem, možnosti barvy  tisku a provedení  dle Vašeho přání.

7. OSTATNÍ ODĚVY

Vybíráme pro Vás kvalitní materiály ze 100 procentní bavlny, s elastenem, lycrou nebo spandexem.

Vše  pratelné v pračce na 30, 40  stupňů Celsia.

8. SÍTOTISK

Provádíme sítotisk pomocí kvalitních sítotiskových barev, s technologií vhodnou pro praní ve 30- 40 stupňů Celsia.

9. MOSAZNÝ ŠPERK  IMPRONTE

Vyroben v klenotnické dílně z kvalitní mosazi, s leštěnou úpravou povrchu a vyrytím. Ozdobný šperk získává nošením svou typickou patinu, pro oživení nebo zachování lesku použijte čistící hadříky na stříbro, flanelový hadřík  na vyleštění nebo roztok k čištění stříbra- stačí na pár sekund  ponořit a následně opláchnout vodou.

10. MEDAILONEK IMPRONTE, STOPA IMPRONTE 

Kulatý medailonek o průměru 11 mm, stopička velikosti 14 mm, vyrobeny z kvalitní slitiny, Vyroben z cínu, leštěný, vhodný i pro malé děti, nekoroduje, nemění barvu, neobsahuje nikl. Stříbrného vzhledu.

11. RUDRAŠKA

Tyto korálky v sobě mají po tisíce let duchovní a léčivé účinky.Vytváří obrovskou pozitivní energii,pro mysk, tělo a duši. Rudraška je přírodní semínko, z věčně zeleného stromu Elaeocarpus  ganitrus, který roste od Himalájí po jihovýchodní  Asii. Její název zamená  " Boží slzy" Plody rudrašky mají božskou energii a moc přinášet zdraví, štěstí a harmonii. Je to posvátné semínko přinášející mír, sílu a ochranu. 

 12. STŘÍBRO

Pracujeme s kvalitním stříbrem Ag 925/1000. Rhodiovaným stříbrem i stříbrem bez povrchové úpravy.

13. CHIRURGICKÁ OCEL

Pracujeme s chirurgickou ocelí označení 316, s trvalým leskem a pevností.

14. BARVY NA KŮŽI

Používáme nezávadné, testované a prověřebé barvy na kůži a semiš, které neobsahují látky dráždící lidskou pokožku. Jsme vlastníky prohlášení o jejich nezávadnosti. Barvy používané od firmy CHEDS.

15. SILIKONOVÉ KOMPONENTY A KORÁLKY

Silikonové  korále jsou  výborným pomocníkem při prořezávání prvních dětských zoubků, a také krásně vypadají jako módní doplněk pro maminky. 
Kousací nebo kojící korále ,  jsou  vyrobeny ze zcela nezávadného potravinářského silikonu ( certifikovaného pro EU).  Jsou barevně stálé a příjemné na dotyk. Naše šperky pro děti, kousátka, držátka na dudlíky a pod . jsou vyrobeny z kvalitních návlekových materiálů  zabraňující roztržení, nejsou však hračka. 

SEZNAM DRAHÝCH KAMENŮ A JEJICH ÚČINKŮ

 AMETYST

Patří mezi nejoblíbenější drahé kameny. Dopomáhá duševnímu klidu, přináší štěstí. Je to kámen zamilovaných, pomáhá odstraňovat strach, zbavuje nespavosti a vnitřnímu neklidu. Podporuje imunitní systém. 

 ACHÁT

Tento kámen dopomáhá k získání obliby a úspěchů. Je symbolem udatnosti, síly, povzbuzuje chuť k životu. Lze ho použít jako osobní talisman. Podporuje sebejistotu a duševní rovnováhu. Zmírňuje negativní účinky kouření a jedovatých látek.

 ANGELIT

Tento minerál dodává jistotu, sebedůvěru. Zmírňuje stres a čistí tělo od jedů. 

 CITRÍN

Pomáhá překonávat mentální bloky, je také účinný proti fóbiím. Pomocník při uskutečňování životních cílů. Vylučuje jedovaté látky z těla. 

 HEMATIT

Minerál je účinný při neklidu a nespavosti. Tišší pocity beznaděje a nejistoty. Urychluje rekonvalescenci, je účinný proti vysokému krevnímu tlaku, čistí krev a pomáhá s problémy v sexuální oblasti.  Můžete ho mít jak  barvené ( modré)  barvě , tak v barvě přírodní. 

 JASPIS

Zbavuje nerozhodnosti, posiluje dobrou vůli, pomáhá odstraňovat těhotenské nevolnosti, zjasňuje mysl. Je to kámen pro hladký průběh porodu. Učí skromnosti a nesobeckosti. Pročišťuje a transformuje fyzické tělo, čímž vytváří pocit klidu a bezpečí. . 

Podporuje trpělivost, moudrost a dokonalost. Je naprosto univerzální  minerál , který působí na všechny neduhy jak v psychické tak fyzické rovině. Je to doplňkový kámen ke všem ostatním minerálům. Projasňuje mysl, nabíjí novou energií, zklidňuje a odstraňuje negativní emoce. Chrání auru.  

 LAPIS LAZULI

Pomáhá proti depresi, stesku a stresu. Podporuje harmonii v mezilidských vztazích. Vede ducha do nitra, podporuje intuici a vnitřní vidění. 

 OBSIDIÁN

Působí hlavně na psychiku, pomáhá rozvíjet fantazii. Dodává sebedůvěru. Odstraňuje následky fyzických a duševních traumat, Ochraňuje před špatnými vlivy. 

 OLIVÍN

Tiší smutek, přecitlivělost, zlepšuje náladu. Umocňuje pocit lásky, zlepšuje mezilidské  manželské vztahy. 

 TYGŘÍ OKO

Posiluje odvahu, napomáhá k harmonii. Léčí deprese. Podporuje játra, zmírňuje astma, je účinný proti virům a bakteriím. Je to ochranný kámen proti nepřátelským vlivům.

 JADEIT

Odstraňuje neklid. Usnadňuje mezilidskou komunikaci. Napomáhá s problémy s otěhotněním. Usnadňuje porod. Tiší bolesti, léčí infekce.

 KARNEOL

Podporuje vitalitu a tvůrčí schopnosti. Pomáhá při nedostatku motivace. Tlumí hněv, zlobu. Dodává sebedůvěru a chuť do života. Léčí potenci a používá se při pokusech o otěhotnění, upravuje menstruaci a zastavuje krvácení. Je velmi mocným kamenem při hledání vlastní životní cesty.Otevírá "nové dveře" a napomáhá plnit lidské sny. Je to kámen motivace a odvahy. Snižuje negativní postoje a učí člověka  milovat vlastní život. Vhodný pro lidi, kteří se cítí "sevřeni "ve vlastním životě a chtějí to změnit. Karneol dokáže pomoci překonat strach z veřejného vystupování, vhodný při budování kariéry. Je kamenem plodnosti- těhotné ženy s ním lépe vstřebávají vitamín a minerály. 

MĚSÍČNÍ KÁMEN

Chrání matku v době těhotenství, napomáhá přirozenému chodu samotného porodu. Zklidňuje a očišťuje organismus. Je ochranným talismanem těhotných. 

ONYX

Minerál vhodný pro sportovce, přináší fyzickou energii. Chrání před těžkými nemocemi a neštěstím.Účinně působí při hojení ran. Je kamenem dodávajícím sílu, zajišťuje oporu v obtížných situacích. Tento kámen dodává životní sílu, ráznost a vytrvalost. Usnadňuje přijímání poučení z minulosti. Zvyšuje sebedůvěru. Říká se, že udržuje v sobě vzpomínky na  všechno , co ten kdo je nosí prožil. 

Má silnou schopnost dodávat energii, přispívá k nabrání nových sil. Pročišťuje čakry a dodává jim novou energii,udržuje je v rovnováze.Povzbuzuje lásku a oddanost. Dokáže upravit citovou dysharmonii. Jedná  se o kámen podporující pevné vztahy a zájem o druhého. 

 RŮŽENÍN

Pomáhá projevovat city,dodává lásku a krásu. Je to kámen podporující něžnost, mírnost a přátelskost. Učí k sebeúctě a sebelásce. Příznivě působí při úzkostech a neurotických potížích. Odstraňuje apatii, pocity viny a zlost. Napomáhá při léčení psych- somatických potíží. Velmi vhodný kámen pro děti. Je to kámen bezpodmínečné lásky.        

 KORÁL

Je silným ochranným kamenem, chrání před nehodami všeho druhu. Zajišťuje dítěti silnou ochranu. Zvyšuje energii a životní sílu. 

 LÁVOVÝ KÁMEN

Dokáže předat vašemu tělu pozitivní energii a naopak negativní odčerpat. Dobře funguje proti stresu a depresím. Odstraňuje následky tělesných a dušeních traumat. Je silný ochranný kámen. Aktivuje logické myšlení a dodává sebedůvěru. 

 TYRKENIT

Je kámen z rekonstruovaného tyrkysu. Tyrkys je ochranný silný léčivý kámen.Kámen štěstí, amulet cestovatelů. Zvyšuje intuici, podporuje kreativitu, přináší vnitřní klid. Působí proti depresi a strachu. Podporuje romantickou lásku. Majiteli přináší radost a přátelství, harmonizuje.

 

 ZKAMENĚLÉ DŘEVO

Zvyšuje radost ze života. Pomáhá stát pevně nohama na zemi.Vynikající ochranný amulet. Odráží negativitu proti původci. Nosí se jako amulet proti utonutí, vhodný při cestách nad vodou a po vodě.

 ZÁHNĚDA

Ochranná bariéra proti stresu a elektromagnetickému smogu. Pomáhá detoxikovat  tělo. Pomoc při stresu na cestách, je mimořádným amuletem ochrany. Pomáhá  střežit auta, domy a majetek. Rozpouští negativní energie, pomáhá během těžkých časů. Vede nositele k tomu, aby řešil věci s klidem a rozhodností. 

 FLUORIT

Je krystal obdařený silnou ochranou mocí, zejména na duševní úrovni. Dokáže zastavit působení psychické manipulace a nevhodného duševního vlivu. Krystal Fluoritu stabilizuje a očišťuje auru. Blokuje geopatogenní zóny. Pokud se použije k léčbě, zahání poruchy všeho druhu včetně negativní energie. Jedná se o nejlépe fungující krystal při jakékoliv nerovnováze v těle. 

JANTAR

Je zkamenělá pryskyřice borovice Pinus Succinifera, která pochází z období před 40-50 mil let. Dodnes je na pobřeží Baltického a severního moře. Mnoho matek a porodních dul připisují jantaru léčivé účinky. Obsažená kyselina jantarová účinkuje jako vynikající biostimulátor. U dětí se jantar používá pro své protizánětlivé a analgetické účinky tlumící bolest při růstu zoubků. Děti nosící jantar jsou klidnější. Dále se používá k léčbě alergií, exémů, infekcí a bronchitidě. Také se využívají jeho vlastnosti na cestovní nevolnosti  dětí a dospělých. 

 ANDĚLSKÁ AURA

Je druh Křišťálu, je kamenem zdraví, lásky, štěstí a bohatství. Je to všeléčící kámen, který přináší novou energii a odbourává vše negativní.

 SLUNEČNÍ AURA

Je druh Křišťálu se zabarvením do zlatava.

Je kamenem zdraví, lásky, štěstí a bohatství. Je to všeléčící kámen, který přináší novou energii a odbourává vše negativní.

 PERLEŤ

 Perleť opracovaná do korálků pochází z mušlí, lastur a ulit mořských živočichů. Je to silný a odolný materiál. Perleť má ve výrobě šperků významné postavení. Díky svému složení ovlivňuje především stavbu kostí a zubů, posiluje nervový systém, brání svalové únavě. Může mírnit horečky, snižuje citlivost vůči alergenům. Funguje jako prevence proti pálení žáhy, zánětům dutiny ústní a nervů. 

 OPALIT

Je považován za kámen klidu.Je kamenem lásky vhodný pro upevění vzájemných romantických vztahů, věrnosti. Přináší klid a vyrovnanost.

.

 

Abychom pro vás připravili nejlepší produkty a dodali nejlepší služby, používáme k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.