Vážka je symbol probíhající přeměny lidstva. Porozumění života vážky vnáší představu o tom, čím lidstvo prochází.

 

Vážka tráví většinu života pod vodou jako nymfa, aniž by potřebovala k životu vzduch. Nymfy jsou úspěšní predátoři, živí se téměř čímkoli, od listů až po malé rybky. Během této fáze života prochází nymfy sérií proměn, kdy svlékají svou kůži. Fáze trvá několik let a nymfy nemají ponětí jaká budoucnost před nimi leží :). Je to fáze skrytých mutací. A potom, jednoho dne, nějaký spící gen hluboko uvnitř nymfy je probuzen a nymfa udělá něco zcela nového a nečekaného. Najde si stéblo blízké vodní rostliny a vyleze po něm z vody ven. Poprvé v životě ochutná vzduch a sluneční světlo. 

Jakmile nymfa opustí bezpečí vodního světa, sluneční světlo začne konat svou práci, probíhá proměna v konečnou podobu. V této fázi se dějí skutečná kouzla. Bytost schovaná uvnitř nymfy se během několika hodin vysouká skrze prasklinu obalu původní nymfy a narodí se zcela nová podoba s křídly.

Zajímavá je fáze zahrnující element vody. Když se nymfa vážky připravuje na vzestup z vody na vzduch, voda obsažená v těle nymfy představuje klíč k celé transformaci. Skrze hydraulický proces je voda v těle nymfy pumpována do rostoucích křídel a tělíčka a díky tomu se dokáží poprvé rozvinout. Jinými slovy, vážka nabývá nového aerodynamického tvaru díky vodě z předchozího životního stádia. Voda je tím, co řídí mutaci z nymfy ve vážku. Jakmile je všechna voda v těle spotřebována na rozvinutí těla do finálního tvaru, vážka se může vznést a začít nový život ve vzduchu. 

Životní cyklus vážky je perfektní metaforou probouzení lidského vědomí. Původní energie emocí (voda) na úrovni člověka jako oběti se stává nástrojem pro budoucí rozkvět vědomí. Jakmile je vědomí probuzeno, váš život existuje už navždy na nové vyšší úrovni, na úrovni svobody (vzduch). Metafora reprezentuje fakt, že lidský rod se musí ponořit hluboko do emocionálního pole, který vede k růstu čili vývoji několika stádii, kterých si obecně nejsme vědomi. Dokud existujeme na úrovni emocí, budeme mít jen nepatrnou představu o tom, jaký svět nás čeká v budoucnosti. Jakmile syndrom oběti projde mutací a všemi fázemi vývoje, teprve potom přijde skutečné kolektivní probuzení do nové podoby člověka, do světa svobody.

Rády se necháváme inspirovat přírodou..., proto jsou vážky součástí našich stop. Všechny  naše Vážky  jsou s láskou a ručně vyrobené, křídla jsou šité z krajky a drahé kameny na Vaše přání poskládany.

  

Abychom pro vás připravili nejlepší produkty a dodali nejlepší služby, používáme k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.